Opustená psychiatrická nemocnica Philipa Pinela v Pezinku

2 komentáre

  1. Eva Demovičová píše:

    Vlastníkom toho, čo nazývate opustená Psychiatrická nemocnica Philippa Pinela , je v skutočnosti Univerzitná nemocnica v Bratislave, ktorá si celý horný areál prepísala na seba a/j v katastri/ v čase reformy ministra Zajaca v r.2005. Takže nie je to opustená časť súčasnej psychiatrickej nemocnice v Pezinku, ale opustená časť Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Je to ich majetok, ktorý sa snažia predať, zatiaľ asi neúspešne, neviem. Ale neoznačujte to ako opustenú psychiatrickú nemocnicu.

  2. Ivan Knézel píše:

    Cajla je historická časť mesta Pezinok a filiálka farnosti Pezinok, patriaca do Bratislavskej arcidiecézy. Do 1. 1. 1948 bola samostatnou obcou, od tohto dátumu je súčasťou mesta Pezinok.

    V obci nájdete množstvo pamiatok a pamätihodnosti a nechýba ani Zbierka insitného umenia, ktorá je špecifickou zbierkou Slovenskej národnej galérie, ktorá sa buduje od roku 1965. Novú expozíciu tvorí reprezentatívny výber maliarskych, sochárskych a kresbových diel najmä slovenských, ale i zahraničných autorov.
    Nakoľko sa opustená časť Univerzitnej nemocnice v Bratislave nachádza v katastrálnom území tejto obce, preto sa používalo označenie Cajla

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *