Nový Zéland na Slovensku je unikátny objekt, ktorý spojil na jednom mieste klokany, kmeň Maoriov aj Hobitie domčeky. Toto je Modrová. Stále neviete kam na výlet? Určite sem!

Náročnosť a dĺžka trasy

Trasa je asi najnáročnejšia autom, keďže musíte sedieť a šoférovať. Čo sa samotnej farmy týka, jednoducho sa prejdete mierne do kopca a ak sa ponáhľate, do hodinky máte prezreté všetko. To ale neodporúčame.


Informácie o trase

Cesta autom nás zavedie do obce Modrová, ktorá sa nachádza kúsok za Piešťanmi. Ak by ste vyrazili z Bratislavy, tak je to približne 90 kilometrov. V obci trošku chýbajú smerové tabule, ale určite nebudete mať problém miesto nájsť. Prejdite cez obec a pôjdete priamo okolo farmy, ktorá je umiestnená trošku nešťastne pri hlavnej ceste.

Vzdialenosť 862 m | Čas 00:20 hod | Stúpanie 25 m | Klesanie 4 m

Zaujímavosti

Prečo sa sem vybrať? Toto proste musíte vidieť! Táto nezvyčajná farma je jediná na Slovensku. Je vybudovaná na kopčeku nad hlavou cestou a je možné tu vidieť veľa nezvyčajných zvierat. Dopravná značka vám oznámi, že ste vstúpili na územie Nového Zélandu. Tak isto zbadáte značku “Pozor klokany“, ktorá upozorňuje na prítomnosť skákajúcich zvieratiek. Tieto zvieratá sú typické pre farmy Nového Zélandu, nájdete tu klokany, ovce Romney, Emu či úžasný škótsky horský dobytok. Keďže pôvodní obyvatelia boli Maori, nájdete tu aj zhrnutú ich históriu. K tomu všetkému vybudovali ako atrakciu hobitie domčeky.

Majitelia farmy chceli vždy žiť v Novom Zélande. Keď im to finančná situácia neumožnila, vybudovali si svoj raj priamo na Slovensku. Platí sa síce vstupné, ale všetky peniaze idú na správny účel – na farmu.

Ak neviete kam cez víkend, chcete spraviť výlet deťom alebo chcete vidieť niečo nezvyčajné, zavítajte do Modrovej. Farma vás rozhodne nesklame.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

2 Responses to " Nový Zéland na Slovensku "

  1. Monika píše:

    Absolútne nedoporucujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *