Korzo Zálesie prináša netradičnú drevenú promenádu pre všetkých milovníkov romantických zákutí. Ak k tomu pridáme ešte aj menšiu vyhliadkovú vežu, je to priam ideálne na krátku prechádzku, či už so svojou láskou alebo s rodinou.

Náročnosť a dĺžka trasy

Výlet po drevenom móle v Zálesí je skôr autovýlet, ako namáhavá turistika. Vlastne, úprimne, ono to aj autovýlet je, ak teda idete cielene za touto atrakciou. Menšie parkovisko sa totiž nachádza hneď na začiatku drevenej promenády.  

Informácie o trase

Zálesie je malebná obec pri Bratislave. Doteraz možno nebola pre výletníkov až tak moc zaujímavá, teraz tam však všetkých z blízka aj ďaleka ťahá novovzniknutá atrakcia s názvom Korzo Zálesie. A ako ho nájsť? Pri prechode touto dedinkou si ho proste nemôžete nevšimnúť, a ak by náhodou aj áno, určite si všimnete ten dav ľudí, ktorí k nemu smerujú. Nie, ale vážne, ak pôjdete pomalšie cez obec, začiatok tejto promenády je vidieť od hlavnej cesty a malinké vybudované parkovisko by ste tiež nemali minúť.

Vzdialenosť 0,2 km | Čas 0:05 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 4 m

Zaujímavosti

Drevená promenáda popri Malom Dunaji s menšou vyhliadkovou vežou sa vám nezdá ako dostatočná zaujímavosť? No dobre, ale pekne poporiadku… Na tomto mieste očakávajte zhruba sto metrov dlhé a tri metre široké drevené mólo s rôznymi zákutiami, lavičkami a všetkým, čo k tomu patrí. Táto promenáda prináša krásne výhľady na zákutia Malého Dunaja, kde môžete v kľude sledovať okolitú prírodu. No a aby toho nebolo málo, pridali k tomu menšiu vyhliadkovú vežičku, ktorá ponúka akýsi nadhľad. Ideálne miesto pre fotografov a romantické páriky. Má to však jednu nevýhodu, ktorou trpí väčšina takýchto atrakcií – neustály pohyb ľudí. Inými slovami, budete mať šťastie, ak na tejto krásnej promenáde budete mať chvíľku iba sami pre seba. Ale s tým sa musí rátať, keď vyrastie niečo takéto pekné v blízkosti obrovského počtu ľudí. Tak, či onak, Korzo Zálesie si vašu návštevu uršite zaslúži a veríme, že sa vám nejaké tie romantické fotky poradí zachytiť 🙂

Galéria

Last modified: 25. mája 2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *