Korzo Zálesie prináša netradičnú drevenú promenádu pre všetkých milovníkov romantických zákutí. Ak k tomu pridáme ešte aj menšiu vyhliadkovú vežu, je to priam ideálne na krátku prechádzku, či už so svojou láskou alebo s rodinou.

Náročnosť a dĺžka trasy

Výlet po drevenom móle v Zálesí je skôr ľahká prechádzka, ako namáhavá turistika. Vlastne, úprimne, ono to aj ľahká prechádzka je, ak teda idete cielene za touto atrakciou.  

Informácie o trase

Zálesie je malebná obec pri Bratislave. Doteraz možno nebola pre výletníkov až tak moc zaujímavá, teraz tam však všetkých z blízka aj ďaleka ťahá novovzniknutá atrakcia s názvom Korzo Zálesie. A ako ho nájsť? Pri prechode touto dedinkou si ho proste nemôžete nevšimnúť, a ak by náhodou aj áno, určite si všimnete ten dav ľudí, ktorí k nemu smerujú. Nie, ale vážne, ak pôjdete pomalšie cez obec, začiatok tejto promenády je vidieť od hlavnej cesty a malinké vybudované parkovisko by ste tiež nemali minúť.

Vzdialenosť 0,2 km | Čas 0:05 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 4 m

Zaujímavosti

Drevená promenáda popri Malom Dunaji s menšou vyhliadkovou vežou sa vám nezdá ako dostatočná zaujímavosť? No dobre, ale pekne poporiadku… Na tomto mieste očakávajte zhruba sto metrov dlhé a tri metre široké drevené mólo s rôznymi zákutiami, lavičkami a všetkým, čo k tomu patrí. Táto promenáda prináša krásne výhľady na zákutia Malého Dunaja, kde môžete v kľude sledovať okolitú prírodu. No a aby toho nebolo málo, pridali k tomu menšiu vyhliadkovú vežičku, ktorá ponúka akýsi nadhľad. Ideálne miesto pre fotografov a romantické páriky. Má to však jednu nevýhodu, ktorou trpí väčšina takýchto atrakcií – neustály pohyb ľudí. Inými slovami, budete mať šťastie, ak na tejto krásnej promenáde budete mať chvíľku iba sami pre seba. Ale s tým sa musí rátať, keď vyrastie niečo takéto pekné v blízkosti obrovského počtu ľudí. Tak, či onak, Korzo Zálesie si vašu návštevu uršite zaslúži a veríme, že sa vám nejaké tie romantické fotky poradí zachytiť 🙂

Galéria

Last modified: 31. mája 2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *