Vychutnajte si preslávený český Grand Canyon, vychutnajte si kaňon Veľká Amerika neďaleko Prahy. Tento nádherný vápencový lom je vyhľadávaným miestom pre filmárov a fotografov.

Náročnosť a dĺžka trasy

Cesta je nenáročná a hravo ju zvládnu aj tí najmenší. Ono sa vlastne jedná o prechádzku poľnou cestou po rovine, takže o náročnosti sa asi nemusíme moc rozpisovať.  Informácie o trase

Kaňon Veľkú Ameriku nájdeme neďaleko Prahy, konkrétne v obci Mořina. Nad touto obcou je menšie parkovisko, ktoré je viac menej pri poľnej ceste. Ak však nemáte vlastné auto nezúfajte, z obce Mořina ide žltá turistická značka, ktorá vás dovedie na to isté miesto. A keď už sme pri žltej značke, tak práve toto značenie vás bude sprevádzať celú cestu. Ak ale čakáte neustále nádherné výhľady, budete mierne sklamaní. Z dôvodu, že ľudia púštali kamene dole do kaňonu, je vlastne drvivá väčšina tejto turistickej značky vytvorená tak, že vám zabraňuje prístup k samotnému kaňonu Velká Amerika. Takže sa vlastne prechádzate po poľnej ceste popri zábranám, ktoré vám zamedzujú výhľad. A to nebudeme hovoriť o znakoch vandalizmu. Všeobecne moc romantiky a výhľadov nečakajte, ale nezúfajte, zopár výhľadov sa nájde aj tu, aj keď to asi nebude podľa vašich očakávaní…

Vzdialenosť 1,1 km | Čas 0:25 hod | Stúpanie 5 m | Klesanie 12 m

Zaujímavosti

Kaňon Velká Amerika je taktiež nazývaný českým Grand Canyonom. Jedná sa o vápencový lom, ktorý má dĺžku asi osemsto, šírku asi dvesto a hĺbku odhadom sto metrov. Keďze bol lom zatopený, nachádza sa tu jazierko s priezračne čistou vodou. Kvôli svojej kráse je Velká Amerika často vyhľadávaným cieľom fotografov a filmárov, o čom hovoria aj natočené filmy ako Limonádovy Joe.

Z dôvodu bezpečnosti, keďže návštevníci dole spúšťali kamene, je cesta v tesnej blízkosti lomu zamedzená. No aj napriek tomu ponúka táto trasa pár krásnych miest na vyfotografovanie a užívanie si tohto prekrásneho miesta.

Galéria

Last modified: 11. augusta 2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *