Jednoduchý výlet s deťmi ku krásnemu vodopádu Súľovských vrchov. Hlbocký vodopád si zahral v rôznych slovenských rozprávkach.

Náročnosť a dĺžka trasy

Jednoduchá prechádzka lesnou cestou k Hlbockému vodopádu. Aj takto sa dá nazvať trasa k tomuto vodopádu Súľovských vrchov. Trasa má okolo jedného kilometra, v závislosti od toho, kde zaparkujete. Stúpanie nie je veľké, terén je trošku kamenistejší. Časovo sa dá trasa k vodopádu stihnúť za pol hodinku.


Informácie o trase

Na začiatok sa dopravíme do obce Hlboké nad Váhom. Asi najdôležitejším faktorom dĺžky trasy je miesto, kde zaparkujete. Odporúčam ísť autom na samý koniec obce a skúsiť šťastie tam, ušetríte si aspoň pol hodinu prechádzky medzi domami. Trasa vedie po zelenej turistickej značke cez obec do príjemného lesíka s miernym stúpaním. Povedie po ľavej strane Hlbockého potoka. Nenechajte sa oklamať, aj keď sa potok tvári vyschnuto, vodopád stále tečie.

Vzdialenosť 803 m | Čas 00:30 hod | Stúpanie 151 m | Klesanie 2 m

Zaujímavosti

Hlbocký vodopád vytvoril Hlbocký potok, ktorý tečie cez skalné zlepence Súľovských vrchov. Nachádza sa v chránenej prírodnej oblasti a jeho výška dosahuje krásnych 14 metrov. Pri ceste k nemu sa veľa krát stane, že potok sa tvári vyschnuto, vodopád však stále tečie. Zaujímavosťou je, že na vodopád sa dá vyliezť pomocou reťazí na ľavej strane skaly. Pri tomto lezení odporúčam zvýšenú opatrnosť, aj keď to vyzerá jednoducho, reťaze už majú svoje roky a skala je nepríjemne klopená.

Asi už len spomeniem, že Hlbocký vodopád si “zahral” vo filmoch ako Perinbaba a Soľ nad zlato.

Galéria

Last modified: 5. decembra 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *