Chodník nad korunami stromov Lipno je prvou atrakciou tohto druhu v Českej republike. Okrem tohto sa ale pýši aj iným prvenstvom a bezbariérovým prístupom. Tak zoberte deti a hor sa užívať si túto krásnu atrakciu. Verte nám, že neoľutujete…

Náročnosť a dĺžka trasy

O nejakej náročnosti moc písať nebudeme, keďže k samotnému chodníku nad korunami stromov sa dá dostať aj pomocou lanovky. Ak ste sa ale rozhodli si to vyšľapať po svojich, čaká vas zhruba trištvrtehodinka hore kopcom. Nie je to náročný výstup a celkovo sú to necelé dva kilometre, dokonca by sa dalo povedať, že stúpanie ani moc neucítite, lebo je to príjemná prechádzka lúkami a lesíkom. Na vrch k tejto atrakcii dokonca vedie asfaltová cesta, takže ani s detským kočíkom nebudete mat problém sa tam dostať.   


Informácie o trase

Dôležité je nájsť obec Lipno nad Vltavou, ktorá sa nachádza neďaleko česko-rakúskych hraníc. Už tu vás smeruje neskutočný počet informačných tabúľ, ktoré vás bez väčších problémov dovedú na záchytné parkovisko. Pre informáciu, parkovisko je zdarma a nedá sa prehliadnúť. Pár krokov od parkoviska je pokladňa, kde si môžete zakúpiť vstupné na Chodník nad korunami stromov, prípadne vstupy na lanovku. Všetko je len a len na vás. Ak ste sa rozhodli ušetriť a dať si menšiu prechádzku, držte sa asfaltovej trasy, ktorá vás dovedie až na vrch, kde je taktiež možné zakúpiť vstupy na prehliadku tejto drevenej vyhliadky.

Vzdialenosť 1,9 km | Čas 0:45 hod | Stúpanie 157 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Na začiatok asi toľko, že Chodník nad korunami stromov Lipno je zaujímavosť sama o sebe. Jedná sa totiž o prvý chodník nad korunami stromov v Českej republike a teda prvý unikátny výtvor v tomto kraji. Vyhliadka bola oficálne otvorená v roku 2012 a ponúka krásne výhľady z vrchu Kramolín. Súčasťou tohto chodníka sú náučné zastávky, ktoré vám niečo povedia o zvieratkách ale aj o samotnej stavbe. Dĺžka chodníku Lipno je 675 metrov a tento skvost je zakončený 40 metrovou deväťhrannou vežou s neskutočným výhľadom na šíre okolie. Na hornú vyhliadku vás teda dovedie drevená lávka, ktorá je podopieraná 75 stĺpmi a postupne stúpa až do výšky 25 metrov nad zemou. Nezabudneme na fakt, že celý chodník nad korunami stromov je bezbariérový. 

Asi sa oplatí vedieť, že chodník v Lipne je otvorený celoročne a vstupné sa hýbe v prepočte okolo 10 eur na dospelú osobu. Cestou vás ešte prekvapia adrenalínové atrakcie vo forme prekážkových dráh, ktoré si užijú predovšetkým deti. 

Zabudli sme na niečo? Áno, zabudli sme na tobogán! Tak tým sa môžete za poplatok zviezť až skoro z vrcholu veže dole, pričom jeho dĺžka je krásnych 52 metrov a prekonáte ním výšku 24 metrov. Táto obrovská šmykľavka je najdlhší tobogán svojho druhu v Českej republike a zaručí vám ďalší z krásnych zážitkov. Ak patríte do skupiny, ktorá miluje adrenalínové zážitky, na vrchu sa dajú zapožičať kolobežky, ktorými sa vybudovanou trasou dostanete až dole k parkovisku. Verte mi, stojí to za to 🙂 

Galéria

Last modified: 30. augusta 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *