Spoznajte ďalšiu zo slovenských rozhľadní – rozhľadňu Hájnica, ktorá napriek svojej neveľkej výške ponúka krásny pohľad na šíre okolie.

Náročnosť a dĺžka trasy

Aj keď si musíte kúsok vyšliapať do kopca, netrvá to vôbec dlho. K rozhľadni sa hravo dostanete do pol hodinky a výlet zvládnu najmenší aj najstarší výletníci bez väčších problémov.


Informácie o trase

Počiatočný bod na tento výletík je obec Haluzice. Tá sa nachádza kúsok od Nového Mesta nad Váhom, hneď vedľa slávenejšej obce Bošáca. V prípade dopravy vlastným autom odbočte pred Bošácou doprava a zaparkujte hneď vedľa miestneho úradu. Ak ste si zvolili hromadnú dopravu, bude to pre vás o pár krokov ďalej, ale nič nezvládnuteľné. Hneď pri obecnom úrade vás čaká smerová tabuľa, ktorá vám ukáže zelenú trasu. Tá vedie doprava mierne do kopca, postupne prechádza okolo cintorína a potom naberie trošku na strmosti. Nebojte sa, kúsok hore a už sa pred vami objaví rozhľadňa Hájnica.

Vzdialenosť 648 m | Čas 00:25 hod | Stúpanie 76 m | Klesanie 3 m

Zaujímavosti

Ako sme uviedli vyššie, rozhľadňa Hájnica nepatrí medzi žiadnych velikánov. Taktiež sa nenachádza na žiadnom veľkom vrchu, ale aj tak má svoje čaro a ponúka pekné výhľady do okolia. Jej výška je 7,3 metra a nachádza sa na rovnomennom vrchu Hájnica v nadmorskej výške 341 metrov. Táto rozhľadnička ponúka aj napriek svojej neveľkej výške krásne výhľady na Biele Karpaty a Považský Inovec. Taktiež je možné vidieť zrúcaninu opevneného kláštora v obci Haluzice a za pekného počasia dokonca hrad Beckov a mesto Trenčín. Ak sa budete pohybovať v okolí, určite si vybehnite k rozhľadni a užite si výhľad.

Galéria

Last modified: 19. decembra 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *